Wedstrijd­zwemmen

Wedstrijd­zwemmen

Wedstrijdzwemmen is een discipline binnen de Futen die zich bezighoudt met de wedstrijdsport. De zwemselectie bestaat uit ongeveer 100 wedstrijdzwemmers. Naast het individuele karakter is wedstrijdzwemmen zeker ook een teamsport. Het gezamenlijke resultaat bepaalt de positie binnen de Nationale Zwemcompetitie (NZC), waaraan de Futen deelneemt in de A-klasse van Regio Midwest.
defuten-waves

Inschrijven en meetrainen

Wanneer je wilt gaan starten met wedstrijdzwemmen dien je in het bezit te zijn van zwemdiploma’s ABC en bij voorkeur enige aanvullende zwemervaring hebben zoals ons zwempret-programma of zwemvaardigheid 1, 2 en 3. Voordat je je definitief inschrijft als verenigingslid, mag je drie keer komen meetrainen. Daarna wordt gekeken of je alle zwemslagen (vlinderslag, rugcrawl, schoolslag en borstcrawl) genoeg beheerst en in welke categorie je het beste kunt instromen.
defuten-waves

Opbouw zwemploeg

  • Swimkick basis: Beginnersgroep wedstrijdzwemmen
  • Swimkick extra: Voor beginnende wedstrijdzwemmers die extra willen trainen
  • Swimkick CS101: Voor zwemmers met enige ervaring die willen aansluiten bij de wedstrijdploeg
  • Wedstrijdploeg: Voor ervaren wedstrijdzwemmers. Er zijn 4 verplichte competities waar zwemmers aan moeten deelnemen – de 4e Nationale Zwemcompetitie. Andere wedstrijden zijn vrijwillig, op kwalificatie of op uitnodiging. Alle leeftijden zijn vertegenwoordigd in het team, van mini’s tot senioren. Tot het wedstrijdteam behoren ook zwemmers die deelnemen aan het Masters Circuit en het Openwater Circuit.
  • Superteam: Training in kleinere groepen. Aandacht voor gerichte techniek- en conditietraining. Deelname aan extra wedstrijden gedurende het hele seizoen. Alleen op uitnodiging. Opzeggen kan elke drie maanden.
defuten-waves

Trainingstijden


Tue

Wed

Thu

Fri

Sat

Sun

Swimkick basis


18.30 - 19.30



17.00 - 18.00


Swimkick extra


18.30 - 19.30



17.00 - 18.00

16.00 - 17.00

Swimkick CS101


18.30 - 19.30



17.00 - 18.00

16.00 - 17.00

Wedstrijdploeg

06.00 - 07.00

18.30 - 19.30

06.00 - 07.00

19.30 - 20.30

19.30 - 21:00

06.00 - 07.00


16.00 - 17.00*

Superteam

16.00 - 17.00

*de training op zondag is alleen voor minioren.

defuten-waves

Trainingspakketten en prijzen

Voor seizoen 2023-24

Package

Description

Price per seizoen

Eenmalige administratiekosten

Alleen als je nieuw lid wordt

€ 30,-

Swimkick - basis


Swimkick - extra

Je traint twee keer per week


Je traint drie keer per week

€ 350,-


€ 460,-

Swimkick CS101

Je traint drie keer per week

€ 460,-

Wedstrijdploeg - DISCOVERY


Wedstrijdploeg - BASIS

Je traint een keer per week



Je traint twee keer per week

€ 280,-



€ 475,-

Wedstrijdploeg - BRONS

Je traint 3 keer per week (nieuw leden- moet minimaal 1 ochtendtraining bevatten)

€ 660,-

Wedstrijdploeg - ZILVER

Je traint 4 keer per week

€ 800,-

Wedstrijdploeg - GOUD


Wedstrijdploeg - PLATINUM

Je traint 5 keer per week


Je traint 6 keer per week

€ 880,-


€ 950,-

Superteam (op uitnodiging)

1 uur special training per week op zaterdag (op uitnodiging)

€ 240,-

Wedstrijd zwemdepot

Depot voor startgeld zwemwedstrijden

€ 35,-

Swimkick – basis : Betaling van vergoedingen in een termijn (Sept)

Swimkick extra , CS101, Wedstrijd ploeg Discovery & Basis : Betaling van vergoedingen in een of twee termijnen (Sept/Jan)

Wedstrijd Brons, Zilver, Goud, Platinum, Super team  : betaling van vergoedingen in een of drie termijnen (Sept/Dec/Mar)

Als je vragen hebt over de vergoedingen of ondersteuning nodig hebt bij een aanvraag voor Jeugsportsfonds, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen.

defuten-waves

Bekijk de wedstrijdkalender

zondag 04/14

14:45 – 18:45
JJS 3 - Junioren & Jeugd & Seniors (OPTIONAL)
Optisport Almere Poort, Pierre de Coubertinplein 6, 1362 LA Almere, Netherlands

Junioren-Jeugd-Seniors Round 3   (juniors and older only)

This competition is optional.

Anmelding uiterlijk 31 maart 23:59 ! / Registration deadline : 31 March 23:59 !
Registration link : https://forms.gle/1jJfFhsBra3NeKeu5

Car pool leaves Meerkamp : 14:35
PLEASE ARRIVE at LATEST at Almere :   15:00

Juryvergadering     : 15:00 u

Inzwemmen            : 15:00u

Aanvang wedstrijd : 15:30 u

Before 12 April- Als je je moet afmelden voor de wedstrijd,gebruik dan de link: https://forms.gle/46wmvAx4Y8ACZhoc9


Kies maximaal 3 programma’s met minstens 2 tussenprogramma’s 
Please choose maximum 3 programs with at least 2 programs in between

PROGRAM : 

Prog 1/2 – 100m wisselslag

Prog 3/4 – 50m schoolslag

Prog 5/6 – 200m vrije slag

Prog 7/8 – 50m vlinderslag

Prog 9/10 – 200m schoolslag

Prog 11/12 – 100m rugslag

Prog 13/14 – 50m vrije slag

Prog 15/16 – 800m vrije slag

zondag 04/21

13:00 – 18:30
Minioren Circuit Deel 6 - Crommenije - All minioren ( & Junior 1 girls swimkick)
Zwembad De Crommenije, Rosariumpark 1, 1561 TV Krommenie, Netherlands

For minioren age groups swimkick/cs101/competition team  and Junioren 1 girls in swimkick


Timings: 
Juryvergadering / meeting :        13:30 uur 
Inzwemmen / warm up        :       13:30 uur 
Start wedstrijd / start competition : 14:00 uur 

Inschrijven / registration via  link : https://forms.gle/hgw75Xe3Rktqwq9D6
Uiterste datum is / Deadline is 8 April  23:59 

Trainers selecteren de onderdelen voor de zwemmers / Trainers will select the events for the swimmers

Afmelding/ Deregistration via link : https://forms.gle/L1tsLfrPLoGcFpoM6 
fmeldingen na 19 apr 23:59 – 3 EUR boete.  Als je niet komt opdagen op de wedstrijd en je hebt je niet bij ons afgemeld, dan moet je ook een officiële KNZB-boete van 11,50 EUR per start betalen…

zaterdag 05/25

12:30 – 18:00
Provinciaal Zomerkampionschap day 1/4 - Midwest (upon qualification only)
Optisport Sloterparkbad, President Allendelaan 3, 1064 GW Amsterdam, Netherlands

Regional Championships for Juniors, Jeugd, Senior – qualification based on reaching a time limit set by KNZB.

See timelimits

  • Limieten kunnen worden behaald vanaf 01-01-2023 tot 01-05-2024.

  • Voor de estafettes geldt geen limiet 

  • Per vereniging mogen per programmanummer 2 junioren teams ( junioren 1 tot en met 4) en 2 senioren teams ( vanaf junioren 1) ingeschreven worden.

Inzwemmen en juryvergadering : tbc

Start competition : tbc

Het inschrijfgeld voor de Regio Kampioenschappen zal zijn :

zondag 05/26

12:30 – 18:00
Provinciaal Zomerkampionschap day 2/4 - Midwest (upon qualification only)
Optisport Sloterparkbad, President Allendelaan 3, 1064 GW Amsterdam, Netherlands

Regional Championships for Juniors, Jeugd, Senior – qualification based on reaching a time limit set by KNZB.

See timelimits in attached file.

  • Limieten kunnen worden behaald vanaf 01-01-2023 tot 01-05-2024.

  • Voor de estafettes geldt geen limiet 

  • Per vereniging mogen per programmanummer 2 junioren teams ( junioren 1 tot en met 4) en 2 senioren teams ( vanaf junioren 1) ingeschreven worden.

Inzwemmen en juryvergadering : tbc

Start competition : tbc

Het inschrijfgeld voor de Regio Kampioenschappen zal zijn :

           tbc

zaterdag 06/01

12:30 – 18:00
Provinciaal Zomerkampionschap day 3/4 - Midwest (upon qualification only)
Optisport Sloterparkbad, President Allendelaan 3, 1064 GW Amsterdam, Netherlands

Regional Championships for Juniors, Jeugd, Senior – qualification based on reaching a time limit set by KNZB.

See timelimits in attached file.

  • Limieten kunnen worden behaald vanaf 01-01-2023 tot 01-05-2024.

  • Voor de estafettes geldt geen limiet 

  • Per vereniging mogen per programmanummer 2 junioren teams ( junioren 1 tot en met 4) en 2 senioren teams ( vanaf junioren 1) ingeschreven worden.

Inzwemmen en juryvergadering : tbc

Start competition : tbc

Het inschrijfgeld voor de Regio Kampioenschappen zal zijn :

           tbc

zondag 06/02

12:30 – 18:00
Provinciaal Zomerkampionschap day 4/4 - Midwest (upon qualification only)
Optisport Sloterparkbad, President Allendelaan 3, 1064 GW Amsterdam, Netherlands

Regional Championships for Juniors, Jeugd, Senior – qualification based on reaching a time limit set by KNZB.

See timelimits in attached file.

  • Limieten kunnen worden behaald vanaf 01-01-2023 tot 01-05-2024.

  • Voor de estafettes geldt geen limiet 

  • Per vereniging mogen per programmanummer 2 junioren teams ( junioren 1 tot en met 4) en 2 senioren teams ( vanaf junioren 1) ingeschreven worden.

Inzwemmen en juryvergadering : tbc

Start competition : tbc

Het inschrijfgeld voor de Regio Kampioenschappen zal zijn :

           tbc

zaterdag 06/08

13:30 – 18:00
Provinciale Minioren Finale day 1/2 - by qualification
Sports / Recreation Complex pool Hoornsevaart, Hertog Aalbrechtweg 4, 1823 DL Alkmaar, Netherlands

by qualification during the 6 minioren circuit rounds

zondag 06/09

13:30 – 18:00
Provinciale Minioren Finale day 2/2 - by qualification
Sports / Recreation Complex pool Hoornsevaart, Hertog Aalbrechtweg 4, 1823 DL Alkmaar, Netherlands

by qualification during the 6 minioren circuit rounds

donderdag 06/13

07:00 – 18:00
Open Nederlandse Kampioenschappen (ONK) 1/4 - Jeudg/Senioren (timelimits)
Sportcomplex Amerena, De Velduil 2, 3815 XT Amersfoort, Netherlands

Qualification by official KNZB Time Limits

Age categories / Leeftijden – Jeugd & Senioren


Note Junioren 800 & 1500m events will also take place here

Lange Baan (50m pool)

Time and location tbc later

vrijdag 06/14

07:00 – 18:00
Open Nederlandse Kampioenschappen (ONK) 2/4 - Jeudg/Senioren (timelimits)
Sportcomplex Amerena, De Velduil 2, 3815 XT Amersfoort, Netherlands

Qualification by official KNZB Time Limits

Age categories / Leeftijden – Jeugd & Senioren


Note Junioren 800 & 1500m events will also take place here

Lange Baan (50m pool)

Time and location tbc later

zaterdag 06/15

07:00 – 18:00
Open Nederlandse Kampioenschappen (ONK) 3/4 - Jeudg/Senioren (timelimits)
Sportcomplex Amerena, De Velduil 2, 3815 XT Amersfoort, Netherlands

Qualification by official KNZB Time Limits

Age categories / Leeftijden – Jeugd & Senioren


Note Junioren 800 & 1500m events will also take place here

Lange Baan (50m pool)

Time and location tbc later

09:00 – 00:00
FUTEN 85th BIRTHDAY CELEBRATIONS
Zwembad de Meerkamp, Van der Hooplaan 239, 1185 LN Amstelveen, Netherlands

info to follow

zondag 06/16

07:00 – 18:00
Open Nederlandse Kampioenschappen (ONK) 4/4 - Jeudg/Senioren (timelimits)
Sportcomplex Amerena, De Velduil 2, 3815 XT Amersfoort, Netherlands

Qualification by official KNZB Time Limits

Age categories / Leeftijden – Jeugd & Senioren


Note Junioren 800 & 1500m events will also take place here

Lange Baan (50m pool)

Time and location tbc later

13:30 – 17:30
JJS 4 - Junioren & Jeugd & Seniors (OPTIONAL)
The pool Lieberg, J, Jan van der Heijdenstraat 170, 1221 EM Hilversum, Netherlands

Junioren-Jeugd-Seniors Round 4 
This competition is optional.

only open to age groups Juniors, Jeugd & Seniors.  If you have a doubt – check the futen wedstrijdzwemmen page.

Inschrijven uiterlijk 2 juni 23:59 ! / Registration deadline 2 June 23:59 ! via link : https://forms.gle/pF2EbsJcAcxxrXqJ8

Car pool leaves Meerkamp : tbc
PLEASE ARRIVE at LATEST tbc

Jury vergadering/meeting : 13:30
Inzwemmen/warmup : 13:30
Aanvang competitie / Start competition : 14:00

If you are registered but can’t make it in the end please tell us via form: 

(copy link into your browser if doesn’t work)

Selection of 3 starts maximum – with at least 2 programs in between each start

PROGRAM : 

Prog   1/2 – 400m vrije slag
Prog   3/4 – 50m vrije slag
Prog   5/6  – 200m rugslag
Prog   7/8  – 100m schoolslag
Prog   9/10 – 200m vrije slag
Prog 11/12 – 100m vlinderslag
Prog 13/14 -50m rugslag
Prog 15/16 – 200m wisselslag
Prog 17/18 – 50m schoolslag

vrijdag 06/21

08:00 – 17:00
Nederlandse Junioren Kampioenschappen (NJK) Day 1/3 - Timelimits
National Swimming Center the Tongelreep, Antoon Coolenlaan 1, 5644 RX Eindhoven, Netherlands

QUALIFICATION BASED ON KNZB TIME LIMITS for individual events and is by invitation for the Relays – see attached files for limits and program.
Eindhoven location tbc and exact timings tbc 

Age categories : Junioren 1-4

Juniors 3 & 4 -> Qualification based on official KNZB time limits
Juniors 1 &2 -> Qualification based on points total rankings 100m vrij, 100m school, 100m rug, 100m vlinder, 200 medley and 400m vrij – ranking will be published soon.

Lange Baan (50m Pool)

zaterdag 06/22

08:00 – 17:00
Nederlandse Junioren Kampioenschappen (NJK) Day 2/3 - Timelimits
National Swimming Center the Tongelreep, Antoon Coolenlaan 1, 5644 RX Eindhoven, Netherlands

QUALIFICATION BASED ON KNZB TIME LIMITS for individual events and is by invitation for the Relays – see attached files for limits and program.
Eindhoven location tbc and exact timings tbc 

Age categories : Junioren 1-4

Juniors 3 & 4 -> Qualification based on official KNZB time limits
Juniors 1 &2 -> Qualification based on points total rankings 100m vrij, 100m school, 100m rug, 100m vlinder, 200 medley and 400m vrij – ranking will be published soon.

Lange Baan (50m Pool)

zondag 06/23

08:00 – 17:00
Nederlandse Junioren Kampioenschappen (NJK) Day 3/3 - Timelimits
National Swimming Center the Tongelreep, Antoon Coolenlaan 1, 5644 RX Eindhoven, Netherlands

QUALIFICATION BASED ON KNZB TIME LIMITS for individual events and is by invitation for the Relays – see attached files for limits and program.
Eindhoven location tbc and exact timings tbc 

Age categories : Junioren 1-4

Juniors 3 & 4 -> Qualification based on official KNZB time limits
Juniors 1 &2 -> Qualification based on points total rankings 100m vrij, 100m school, 100m rug, 100m vlinder, 200 medley and 400m vrij – ranking will be published soon.

Lange Baan (50m Pool)

zaterdag 06/29

07:30 – 17:00
NK Sprint - by qualification
tbc

location to be confirmed.

NK Sprint distances – qualification by time –

zondag 06/30

07:30 – 17:00
NK Sprint - by qualification
tbc

location to be confirmed.

NK Sprint distances – qualification by time –

10:00 – 17:30
Bosbaan - Open water Klassiker
bosbaan amsterdam - 1182 DB Amstelveen

open water competition – all are welcome – 

more details to follow when it is published

Tijdzone: Europe/Amsterdam